Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο Τμήμα Βιολογίας και Επιστήμης των Υπολογιστών

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ Λυκείου της κατεύθυνσης Υγείας και της Β’ Λυκείου της θετικής κατεύθυνσης στις 2 Φεβρουαρίου του 2023 πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στα εργαστήρια του τμήματος της Βιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης, όπου πληροφορήθηκαν για τις σπουδές, τις απαιτήσεις και τις προοπτικές του επαγγέλματος αλλά και εξοικειώθηκαν με εργαστηριακές τεχνικές.

Αντίστοιχα οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ Λυκείου της κατεύθυνσης Οικονομίας στις 2 Φεβρουαρίου του 2023 είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν το τμήμα της Επιστήμης των Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Κρήτης και να ενημερωθούν για τις σπουδές, τα εργαστήρια αλλά και τις επαγγελματικές προοπτικές που τους παρέχει το αντίστοιχο τμήμα.

Ταυτόχρονα οι μαθητές και οι μαθήτριες είχαν μια πρώτη γνωριμία με τις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Κρήτης.