Πρόγραμμα Σχολικών Δραστηριοτήτων 2019 – Θεατρική Ομάδα

Το ΓΕΛ Ανωγείων, συμμετείχε στην παρουσίαση προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων στο Ρέθυμνο στις 22 Μαϊου 2019.

Η θεατρική ομάδα προετοίμασε και παρουσίασε ένα απόσπασμα από το έργο “Ένας Ιδανικός σύζυγος” του Όσκαρ Ουάιλντ που παίχτηκε στις 24/06/2019 στην αίθουσα εκδηλώσεων του δημοτικού σχολείου.

Η περιβαλλοντική ομάδα του σχολείου, υπό την καθοδήγηση της φιλολόγου Ευαγγελίας Ηλιάκη, παρασκεύασε και κέρασε τους παρευρισκόμενους ρόφημα από βότανα της περιοχής, καθώς και παξιμάδι με λάδι αρωματισμένο από αυτά.

Η Θεατρική Ομάδα του Σταυράκειου ΓΕ.Λ. Ανωγείων ξεκίνησε το σχολικό έτος 2017-18 με πρωτοβουλία της φιλολόγου του σχολείου μας Βασιλικής Μοσχούρη και έκτοτε έχει πραγματοποιήσει δύο θεατρικές παραστάσεις.

“Θερμές ευχαριστίες στις καθηγήτριες που οργάνωσαν την “αποστολή” και την διευθύντριά  για την υποστήριξη. Πολλά μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες και τους διοργανωτές”.